W naszych ogrodach poza myszami i jeżami występuje wyjątkowy i zabawny rudzielec – wiewiórka.

Na całym świecie możemy spotkać wiele różnych gatunków wiewiórek, jednak w Europie najczęściej spotkamy wiewiórki rude lub wiewiórki szare. Mają niezwykłe umiejętności akrobatyczne. Wszyscy wiemy, jak zabawne i zachwycające jest oglądanie wiewiórek wykonujących naprawdę duże skoki z jednego drzewa na drugie lub biegających po gałęziach. Potrafią sprostać prawie każdemu akrobatycznemu wyzwaniu, a ich puszyste długie ogony pomagają im zachować równowagę.

Pokarm dla wiewiórek

Wiewiórka żywi się nasionami, pędami, owocami. Charakterystyczne dla wiewiórki jest gromadzenie zapasów żywności. Jesienią zbiera zapasy na zimę, głównie są to orzechy i żołędzie, które ukrywa w dziuplach lub zagrzebuje w ziemi. Dobra pamięć i ostry węch umożliwia jej odnalezienie zimą większości z nich.

Pokarm dla wiewiórek Esschert Design to zbilansowana mieszanka pokarmowa w celu uzupełnienia ich naturalnego pożywienia. Użyj mieszanki zamiast karmić je resztkami, takimi jak solone orzechy, chleb, herbatniki, ponieważ te produkty mogą być szkodliwe.

Karmnik dla wiewiórki

Karmniki dla wiewiórek Esschert Design wykonane są z drewna posiadającego certyfikat FSC. Do wybory 4 różne modele. Warto mieć taki karmnik w swoim ogrodzie, aby wiewiórki nie były zmuszone do przeszkadzania ptakom i wybierania im jedzenia.

Domek dla wiewiórki

W ostatnich latach bardzo trudno wiewiórkom znaleźć odpowiednie miejsce lęgowe ze względu na postępujący poziom urbanizacji i wylesiania. Ale jak wszyscy wiemy, domy lęgowe to świetne rozwiązania, aby stworzyć klimatyczne środowisko dla wiewiórek. Możesz wyciągnąć pomocną dłoń do tych pięknych gryzoni, umieszczając domy lęgowe w swoim ogrodzie.

Domki dla wiewiórek Esschert Design również wykonane są drewna posiadającego certyfikat FSC.

SPRAW BY TWÓJ OGRÓD BYŁ PRZYJAZNY NATURZE…